Left-arrow 1 2 3 Right-arrow

Skopiuj widget
Widget
Widget
Thumb_widget
Skopiuj kod
Skopiowano kod

blindead - Absence 2LP

Artysta: blindead

120.00 zł

Produkt wyprzedany
wydanie Gatefold
nośnik 2LP

"Absence" koncepcyjny album trójmiejskiego zespołu Blindead. „Absence” wychodzi jednak daleko poza jednotorowy koncept, budując wielowarstwową opowieść, przez którą odbiorca przebijać się będzie warstwa po warstwie.

Tematem przewodnim są listy i wiadomości, które bohater albumu otrzymuje od najbliższych, zmarłych już, osób. Opisują one, retrospektywnie, relacje z bohateremi niosą ze sobą pośmiertne przemyślenia. Każdy z tych bliskich otrzymuje swojego zwierzęcego awatara oraz symbol konkretnego, opuszczonego miasta. Tytuły utworów,jakwspółrzędne grobów na cmentarzu (a3 – kwatera „a” rząd „3”), prowadzą przez kolejne przystanki i kolejne listy, składające się na Nieobecność, ale również na alternatywną nazwę albumu, którą odbiorca będzie musiał odgadnąć już sam.

Płyta wzbogacona jest, tak w tekstach jak i we wkładce, poezją oraz cytatami takich osobistości jak Edgar Allan Poe, Balzac, Virginia Woolf, Kochanowski, czy Nietzsche,które stanowią jednocześnie wskazówkę, jak odczytać poszczególne utwory oraz całą płytę, która niesie ze sobą również ciekawy zwrot akcji.

1. a3
2. b6
3. s1
4. e5
5. n4
6. c7
7. e2
8. a7bsence